ODTUMİST-İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ

ODTÜ’lüler seçim sürecini tartıştı

23 Mayıs 2018

ODTÜ’lüler Seçim Sürecini Tartıştı.

22 Mayıs 2018 Salı günü akşamı Dernek merkemizde Bilimsel ve Kültürel Etkinlikler Komitesi tarafından düzenlenen mini forumda ODTÜ mezunları ve ODTÜ dostları seçim sürecini tartıştı. Sadece ODTÜ’lülerin değil, tüm yurttaşlarımızın ve toplumun bütün kesimlerinin geleceğinin oylanacağı 24 Haziran seçimlerinde sorumlu ve bilinçli bir yurttaş olabilmek için üzerimize düşen görevler ve yapabileceklerimizi konuştuk. Karşılıklı görüş ve fikir alışverişinde bulunduk. Üyelerimizden gelen önerileri değerlendirdik.

İstanbul Seçim Süreci Meclisleri, Hayır Meclisleri, Oy ve ötesi, Demokrasi için Birlik hareketi, Haziran hareketi ve benzeri sivil toplum örgütlenmelerinde, yurttaş girişimlerinde, ilçelerde, semtlerde ve mahallerde oluşturulan gönüllük esasına göre çalışan farklı gruplarda görev alan ODTÜ mezunları ve diğer ODTÜ dostları, özellikle seçim güvenliği ve sandık güvenliği konusunda yaşadıkları tecrübeler, yaptıkları faaliyetler ve seçmenlerin seçim günü dikkat etmesi gereken konular hakkında üyelerimizi bilgilendirdiler.

Toplantıya katılanlar, herkesin kendi bulunduğu bölgede seçim güvenliği ve sandık güvenliği konusunda faaliyet gösteren gönüllü kuruluşlarla en kısa zamanda ilişki kurarak, yardım ve destek verilmesi için görüş birliğine vardılar.

Last modified: 24 Mayıs 2018