ODTUMİST-İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ

Bir Günde Dünyayı Koş

Bir Günde Dünyayı Koş Görseller Sık Sorulan Sorular Kampanya

 

 

“Bir Günde Dünyayı Koş!”

Sevgili ODTÜ’lüler

Küresel salgın yaşamı zorlaştırdı, insanları hareketsizleştirdi, öğrencileri okullarından uzaklaştırdı. Bu zorlu süreç tüm dünyadaki ODTÜ’lülerin dayanışmasını daha da önemli hale getiriyor. Bu sıkıntılı günlerimize hem güzel bir heyecan katmak hem de dayanışma ruhunu güçlendirmek için her yıl ODTÜ’lüler olarak İstanbul Maratonu’nda sergilediğimiz yürüme / koşma performansını bu kez maratonla aynı günde dünyanın her yerindeki ODTÜ’lüler ve dostları ile birlikte gerçekleştirmeye karar verdik.

Hedefimizse yerkürenin çevresi olan 40.000 km’yi hep birlikte yürüyerek veya koşarak tamamlamak.

ODTÜ mezunları ve öğrencileri ile ODTÜ dostları İstanbul Maratonu’nun yapıldığı 8 Kasım günü Dünya’nın her neresindeyseler orada seçtikleri bir parkurda, gözlerine kestirdikleri mesafeyi ister tek başına ister grup olarak yürüyüp koşacaklar. Böylece 40.000 km’den kendi paylarına düşeni tamamlayacaklar.

Yerkürenin çevresini dolanırken tüm dünyadaki ODTÜlülerin kendilerini bir kez daha bir arada hissetmelerinin ODTÜ dayanışmasını güçlendireceğine inanıyoruz.

 

 

İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği olarak katılımı yaygınlaştırmak için elimizdeki tüm araçlarla ODTÜ’lülere ulaşmaya çalışıyoruz. Ama katılımcı sayısını 40.000 kilometreyi tamamlayacak ölçüde artırmak hepimizin işi. Bizim ulaşamadıklarımıza sizin ulaşmanızı ve bu dayanışmada yer almak isteyecek dostlarınızla mesajımızı paylaşmanızı bekliyoruz.

Katılımcı sayımızı ve kaç kilometreye ulaştığımızı, uygun sınıflandırmalarla birlikte, günlük olarak bu sayfada yayınlayacağız.