ODTUMİST-İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ

Bölümler

bi' Dünya ODTÜLÜ Program Bölümler Oturumlar Kayıt

Bu yıl 27 Haziran’da yapılacak Mezunlar Günü ertelenince ODTÜ Mezunları Dernekleri olarak aynı günü bir sanal buluşmayla değerlendirmek istedik. Derneklerin işbirliğine yurtdışındaki mezun topluluklarını da katarak Bi’ Dünya ODTÜLÜ 2020 buluşmasını hazırladık. Bu buluşmada değişik yararlar sağlayabilecek üç tür görüşme olanağına sahip olacağız.

Sınıf Toplantıları

Bu buluşmada yalnız 10’un katları olan yılların mezunları olmayacak bütün dönemlerden mezunlar yer alacak. Bağlı olarak da sınıflar ölçeğinde yüz yüze toplantılar yapılabilecek. Bu sayede çok sayıda mezunla yüz yüze görüşebilme olanağı sağlayan bir buluşma olacak.

Küresel Oturumlar

Sınıf toplantıları dışında e-U3 ve e-Mimarlık Amfilerinde 8:40’ta başlayıp 23:30’a kadar sürecek 50’şer dakikalık oturumlarda 70 dolayında değerli mezunumuz bilgi, deneyim ve görüşlerini paylaşacak. Bölümler bu oturumları dernek@odtumist.org adresi üzerinden iletişim kurarak destekleyebilecekleri gibi izlemekle de yararlanabilirler.

1’e 1 Görüşmeler

Görüşme olanaklarının üçüncü türü olan 1’e 1 görüşmelerden bölümler de yararlanabilirler. Bir nedenle görüşmek istediğiniz mezunlarımız da katılırlarsa onlardan randevu alarak görüşebilirsiniz ya da katılımcı listesindeki verilerden süzerek, ilgilenebileceğiniz kişileri seçip kendilerinden randevu alabilirsiniz. Belki de mezunlarınızın birbirleri ile tanışmalarını özendireceksiniz. Örneğin yeni mezunlarınız buna özellikle gereksinim duyuyor olabilirler.

Buluşmaya katıldığınızda;

  • Tüm katılımcı listesine erişebilecek arama yapabilecek ve katılımcıları profillerinde tanımladıkları özellikler temelinde süzebileceksiniz.
  • Tüm konuşmacıların listesine erişebileceksiniz.
  • Saat 17:40-19:30 arasındaki Sınıf toplantılarında katılımcılarla yüz yüze görüşebileceksiniz.
  • 8:40-23:30 arasındaki tüm oturumların listesine erişip konu ve konuşmacılarına bağlı olarak dilediğiniz oturuma katılabileceksiniz.
  • 27  Haziran gün boyunca katılımcı listesindeki tüm mezunlarımızdan 15 dakikalık görüşmeler için randevu isteyebileceksiniz.

Hocalarımızın bireysel katkılarının Bi’ Dünya ODTÜLÜ buluşmasının değerini artırma potansiyeli özellikle yüksektir.

Buluşmaya katılmak için Kayıt 

Bölümler ve bölümlerdeki öğretim elemanları; 

  • Mezunlarla önceden iletişim kurabilir; katılımı özendirecek ve destekleyecek adımlar atabilirler
  • Sınıf toplantılarına katılarak bölüm hakkında bilgi sunabilirler.
  • Düzenlenecek oturumlarda kolaylaştırıcı ya da konuşmacı olarak görev alabilirler. Oturumlar için Bi’ Dünya ODTÜLÜ Yürütme Kurulu’na önerilerde bulunabilirler:  dernek@odtumist.org
  • Kişisel olarak ve Bölümün sosyal medya araçlarında Bi’ Dünya ODTÜLÜ 2020 duyurusunu ve ilgili paylaşımları yaygınlaştırabilirler.