ODTUMİST-İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ

BRIDGE TO TURKEY FUND üzerinden ODTUMIST burs havuzuna bağış seçenegi açıldı.

20 Aralık 2019

Amerika Birleşik Devletlerinde yaşayan Türklerin kurduğu Bridge to Turkiye Fund’ı birçoğumuz duyduk. ABD’de yaşamalarına hatta cogunlugu ABD vatandaşı olmalarına rağmen Türkiye’ye yardım eli uzatmayı akıllarına koymuş bir grubun oluşturduğu Bridge to Turkiye (“BTF”) tamamen gönüllü çabalar ile Türkiye’de yaşayan çocuklara yönelik çeşitli yardımseverlik etkinlikleri ve kampanyalar düzenliyor. BTF ile ilgili geniş bilgiye web sayfaları, www.bridgetoturkiye.org ve Facebook sayfaları üzerinden ulaşabilirsiniz.

BTF ile yolumuz ABD’de yaşayan ODTÜ mezunları ve ODTÜ dostlarının “Bizim de çorbada tuzumuz olsun” taleplerine cevap vermeye çalışırken kesişti. New York’da yaşayan mezunlarımız özellikle Köprü grubunun sosyal sorumluluk projelerinden çok etkilendi. İsim benzerliği her iki taraf için hoş bir tesadüf oldu.

Vakit geçirmeden BTF’nin Friends of METU -ODTÜ sayfası üzerinden ODTUMİST için bir bağış linki oluşturuldu. Linkten ODTÜMIST burs havuzumuza düzenli ya da tek seferlik bağışta bulunmak mümkün. Tek yapmanız gereken https://www.bridgetoturkiye.org/metu/ sayfasından ulaşacağınız formda ODTUMİST – İstanbul ODTÜ Mezunları Derneğini seçmek.

BTF kurumsal bağış eşleme “gift matching” olanağı da sunuyor. ABD kökenli şirketler çalışanlarını seçtikleri sivil toplum kuruluşuna yardım etmeye teşvik etmek için çalışanlarının seçtiği kuruluşa yaptığı bağış tutarı kadar ek bağış yapan şirketler bulunuyor. Mezunlarımız şirketlerinin BTF ile “gift matching” işbirliği olup olmadığını bu linkten kontrol edebilirler:  https://www.bridgetoturkiye.org/donation-match/

Bağış eşleme demişken, derneğimizin dünyanın en büyük şirketlerinin birlikte çalıştığı global yardımseverlik kuruluşu Benevity üyesi olduğunu hatırlatmak isteriz. Benevity ile işbirliği olan bir şirkette çalışıyorsanız bu olanaktan yararlanmanızı tavsiye ederiz. Yapacağını bağış işvereninizin katkısı ile iki katına kadar karlanarak burs havuzumuza ulaşacaktır.

Yeni açılan BTF – Friends of METU-ODTU/ ODTUMIST linkinin tanıtımını yapmak için New York City’de yaşayan mezunlarımız bir de etkinlik düzenlediler. 18 Mayıs’ta gerçekleşecek gecede mezunlarımız piyano ve flüt eşliğinde New York’tan ODTÜ’ye esen bir rüzgar olup ODTÜ ruhuna yakışır bir köprü oluşturacaklar, ODTÜMIST bursiyerleri için fon oluşturacaklar.

Çok uzaktan gelecek bu esintinin güzel sonuçlarını heyecan ve umutla bekliyoruz. Mezunlarımız Kemal Karaseki (İşletme ’94) ve Günay Menekşe (Bilgisayar Mühendisliği ‘96)’ye çok teşekkür ediyoruz.

Last modified: 20 Aralık 2019