ODTUMİST-İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ

Burs’tan Haberler

2018 yılını bitirdiğimiz şu günlerde İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği  Burs Havuzu Çalışma grubu olarak 607 öğrencimize burs vermenin sevinci içerisindeyiz.Bağışçılarımız yaptığı katkılar, gönüllülerimizin özverili çalışması, özel kurum ve kuruluşlardan yapılan katkılar ve maraton çalışma grubunun yaptığı katkılar için her gruba ayrı ayrı teşekkür ederiz.Onlar sayesinde şu anda 607 öğrenciye burs veriyor, onların aydın bir birey olarak yetişmesi için etkinlikler düzenliyoruz.

2019 Yılının size, sevdiklerinize, burs ailesine ve burs bağışçılarımıza, gönüllü çalışanlarımıza, özel kurum ve kuruluşlara sevgi ve barışın hakim olduğu bir yıl olası dileklerimizle. Savaşların, acıların ve felaketlerin, geçip giden koca bir yıl gibi geride kalması umuduyla… Nice Yıllara!

Köprü Grubuyla Yılbaşını Kutladık

2019 yılına girerken Köprü grubunun kendi arasında düzenlediği yılbaşı yemeğine üyelerimiz uzaktan da olsa içine yeni yıl dileklerini yazıp yolladıkları kitaplar ile katıldılar.

Yapılan hediye çekilişinde dağıtılan kitaplar dışında, mezun bağışçılarımızdan Bora TANLAK (IE’78) ‘tan gelen PERADAYS otelde bir gece konaklama hediyesi köprü grubu arasında sevinç yarattı. Otel hediyesini kazanan bursiyerimiz bizzat Derneğe gelerek teşekkür ederken, kitap hediyesi kazanan bursiyerlerimiz ise sosyal medya aracılığıyla teşekkür ilettiler.

Sevgili ODTÜMİST,

Öncelikle KÖPRÜ grubu olarak gönderdiğiniz her kitap için ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bizleri her an her anlamda destekliyor ve yalnız bırakmıyorsunuz. Hediye ettiğiniz kitaplar bizleri çok çok mutlu etti. Her yıl gerçekleştirdiğimiz yılbaşı yemeği, bu yıl sizlerin gönderdiği hediyelerle daha da renklendi. Kitapları yemeğe gelen herkese eğlenceli bir çekilişle dağıttık. Günün sonunda Murat Argon ve Bora Tanlak abilerimizin desteğiyle bir de büyük bir hediye verildi. Yemekte grubun mutluluğunu canlı olarak gördüm ve tüm Köprü adına sizlere çok teşekkür ediyorum. Bir kez daha iyi ki ODTÜ var ve iyi ki ODTÜMİST var dedirttiniz bizlere. 2019 herkese mutluluk getirsin. İyi seneler:)
Ayşenur Türkarslan (KÖPRÜ Genel Koordinatörü)

 

Mart’ta Ankara’dayız

3. ve 4. sınıf bursiyerlerimizle  10 Mart 2019 tarihinde  Ankara’da Vişnelik tesislerinde kahvaltıda beraber olacağız.

1.ve 2. sınıf  bursiyerlerimizle  07 Nisan 2019 tarihinde  Ankara’da Vişnelik tesislerinde kahvaltıda beraber olacağız.

Mentör ve Mentiler Kahvaltıda Buluştu

2018 -2019 eğitim öğretim yılında eşleşmesi yapılan mentör ve mentilerimizi 25 Kasım 2018 Pazar günü kahvaltıda bir araya getirdik. Danışmanımızın sunumuyla başlayan kahvaltı organizasyonu koordinatörlerimizin konuşmaları ile devam etti. Programın sonunda yeni belirlenen mentör ve mentiler  birbirleri ile tanışma fırsatı buldu.

 

Yeni Bursiyerlerimizi Belirledik

24 Kasım 2018 Cumartesi günü mezun olan ve bursu kesilen bursiyerlerimizin yerini alacak yeni bursiyerlerimizi belirlemek için 24 mezunumuzla birlikte KKM’ deydik. 2018 -2019 eğitim öğretim yılında burs katkısı sunmak üzere seçtiğimiz 107 yeni bursiyerimiz, Köprü grubumuz ve mülakatçı mezunlarımızla akşam yine KKM’ de düzenlenen kokteylle bir araya geldik. Belirlenen bursiyerlerimiz ve mezun bağışçılarımz kokteylde birbirini yakından tanıma fırsatı buldu.

 

Bursiyer Seçimleri; 

Üniversite kayıtlarının bitmesinin ardından öğrencilerin  burs maratonu başladı. Bursiyer seçim kriterlerinde maddi yetersizlik ve başarı ön plana çıkıyor.

2018 -2019 eğitim öğretim yılında burs katkısı sunmak üzere 120 öğrenci arasından 98 öğrenci seçecek olan İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği Burs Havuzu Çalışma Grubu  ODTÜ Kültür ve Kongre merkezine kuracağı 12 toplantı masası ve 24 mülakatçısı ile eğitim sezonunda bursa en çok ihtiyaç duyacak öğrencileri seçmek için 24 Kasım 2018 Cumartesi günü Ankara’da olacaktır.

ODTÜ MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.

Üniversitemiz mezuniyet töreni coşkuyla gerçekleşti. Bu yıl da öğrencilerimiz en güzel pankartlarını açarak bütün dünyaya ve Türkiye’ye bilimin, sanatın, sporun, eğlencenin nasıl bir araya gelebileceğini gösterdiler.

ODTU Alumni Association of Canada Başkanı Yalçın Süer bu hafta derneğimizdeydi
Burs Havuzu Çalışma Grubumuzun 17 Mayıs 2018 toplantısı “ODTU Alumni Association of Canada” başkanı Yalçın Süer (EE’71), Burs Havuzu dönem koordinatörü Türkü Karan (MAN’91), Yönetim Kurulu 2.başkanı Oya Tığlı (SOC’83) ve Burs Havuzu üyelerinden Necmeddin Oktay’ın (STAT’76) katılımıyla gerçekleşti.
İki derneğin ortak çalışmalarının geliştirilmesi üzerine fikir alışverişi yapılan toplantıda Kanada Mezunlar Derneğinin burs havuzuna ve mentorluk projesine sunacağı katkılar üzerine konuşuldu.
•Bursiyerlerimizin kurduğu Köprü grubunun geleneksel Kütüphane Projesi, bu yıl 12 Mayıs’da Zonguldak Şehit Öğretmen Hamza Halit Sülün İlkokulunda, 13 Mayıs’da da Sakarya Ali Altıparmak Ortaokulunda gerçekleştirildi.
Mezunlarımızın da katıldığı organizasyonda öğrencilerimiz ve geleceğin ODTÜ’lüleri minikler yine kuşaklar ve coğrafyalar arasında bir köprü oluşturdu.
Bu eğlenceli ve anlamlı projede gelecek sene, başka bir okulda buluşmak için hepinizi bekliyoruz.