ODTÜMİST -İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEGİ

Burs’tan Haberler

 

Bursiyer Seçimleri; 

Üniversite kayıtlarının bitmesinin ardından öğrencilerin  burs maratonu başladı. Bursiyer seçim kriterlerinde maddi yetersizlik ve başarı ön plana çıkıyor.

2018 -2019 eğitim öğretim yılında burs katkısı sunmak üzere 120 öğrenci arasından 98 öğrenci seçecek olan İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği Burs Havuzu Çalışma Grubu  ODTÜ Kültür ve Kongre merkezine kuracağı 12 toplantı masası ve 24 mülakatçısı ile eğitim sezonunda bursa en çok ihtiyaç duyacak öğrencileri seçmek için 24 Kasım 2018 Cumartesi günü Ankara’da olacaktır.

ODTÜ MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ.

Üniversitemiz mezuniyet töreni coşkuyla gerçekleşti.Bu yılda öğrencilerimiz en güzel pankartlarını açarak bütün dünyaya ve Türkiye’ye bilimin, sanatın, sporun, eğlencenin nasıl yapıldığını gösterdiler.

ODTU Alumni Association of Canada Başkanı Yalçın Süer bu hafta derneğimizdeydi
Burs Havuzu Çalışma Grubumuzun 17 Mayıs 2018 toplantısı “ODTU Alumni Association of Canada” başkanı Yalçın Süer (EE’71), Burs Havuzu dönem koordinatörü Türkü Karan (MAN’91), Yönetim Kurulu 2.başkanı Oya Tığlı (SOC’83) ve Burs Havuzu üyelerinden Necmeddin Oktay’ın (STAT’76) katılımıyla gerçekleşti.
İki derneğin ortak çalışmalarının geliştirilmesi üzerine fikir alışverişi yapılan toplantıda Kanada Mezunlar Derneğinin burs havuzuna ve mentorluk projesine sunacağı katkılar üzerine konuşuldu.
•Bursiyerlerimizin kurduğu Köprü grubunun geleneksel Kütüphane Projesi, bu yıl 12 Mayıs’da Zonguldak Şehit Öğretmen Hamza Halit Sülün İlkokulunda, 13 Mayıs’da da Sakarya Ali Altıparmak Ortaokulunda gerçekleştirildi.
Mezunlarımızın da katıldığı organizasyonda öğrencilerimiz ve geleceğin ODTÜ’lüleri minikler yine kuşaklar ve coğrafyalar arasında bir köprü oluşturdu.
Bu eğlenceli ve anlamlı projede gelecek sene, başka bir okulda buluşmak için hepinizi bekliyoruz.