ODTUMİST-İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ

Destek Olmak İçin

Maraton Destek Olmak İçin Koşu Haberler

Kampanya Fotoğraflar Videolar

DESTEK OLMAK İSTERİM

Her yıl dünyada yüzlerce gönüllü ve sporcu STK’lara fon yaratmak için sportif etkinliklere katılıyor. 2013 yılından beri burs havuzuna katkıda bulunmak için sürdürdüğümüz İstanbul Maratonu etkinliğine siz de katılabilir ve ODTÜ’lü öğrencilere destek olabilirsiniz.

Bu etkinliğin organizasyonuna neredeyse bir önceki yılın kampanyası biter bitmez başlıyoruz. Organizasyonu yürüten Maraton Çalışma Grubumuz toplantılarını sürdürüyor. Bu gruba katılmanızı çok isteriz. Pazartesi günleri yaptığımız toplantılardan birine gelerek katkı vermeye başlayabilirsiniz.
Çalışma grubuna girmek için vaktiniz yoksa doğrudan İstanbul Maratonu etkinliğine katılabilirsiniz. Destek olmanız için aktif bir sporcu olmanız gerekmiyor, bu etkinliğe katılan bir çok arkadaşımız 10km’yi yürüyerek tamamlıyor, öncesinde ve sonrasında duyarlı dostlarına yaptığı duyurularla bağış topluyor. Tabii aramızda derece yapan, maraton koşan dostlarımız da var. Hatta uzakta yaşadığı için etkinliğe olduğu yerde (Bolivya’da, İngiltere’de, Kanada’da…) katılanların topladıkları bağış önemli bir tutar oluşturuyor.

NASIL DESTEK OLURUM?

Maraton kampanyasına katılarak burs toplamak gerçekten de tahmin edilenden çok daha kolay.Aşağıdaki  basit adımları izleyerek kampanyaya katılabilir, sizde öğrencilere burs desteği sağlamakla katkı sunabilirsiniz.

 

 

  1. MARATONA KAYIT

Koşacağınız kategoriyi seçin ve formu doldurunuz. Formda gireceğiniz şifreyi ödeme yapmak, ödemenizi kontrol etmek, göğüs numaranız belli olunca görmek için kullanacaksınız.

Link paylaşılacaktır

 

  1. ÖDEME

Bağlantıdaki giriş sayfasına gelip e-posta adresinizi ve şifrenizi yazarak sisteme girebilir ve İstanbul Maratonunu seçip, kredi kartınızı girerek ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

Link paylaşılacaktır

  1. ODTÜMİST’E BİLGİ VERİN

Maratona kaydınızı yaptırdıktan sonra soruları yanıtlayarak bizi bilgilendirmenizi rica ediyoruz. Bu şekilde biz de sizi bilgilendirebileceğiz. Geçen yıl kampanyamıza katılmış olan koşucular eğer aynı e-posta adreslerini kullanırlarsa formda daha az soru yanıtlayacaklardır.

Link paylaşılacaktır

  1. KAMPANYA SAYFANIZI AÇIN!

Bağış toplayabilmek için kampanya sayfası oluşturmanız gerekmektedir. Geçen yıl koşucu listemizde yer alanlar aynı e-posta adreslerini kullanırlarsa sisteme kayıt olmalarına gerek olmadan giriş yapabileceklerdir. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız şifremi unuttum sekmesini tıklayarak ilerleyebilirsiniz.

Link paylaşılacaktır

 

  1. KAMPANYANIZI PAYLAŞIN!

Hazırladığınız kampanya sayfasını dostlarınıza ulaştırmak için sayfanızın linkini e-posta ile gönderebilir, facebook sayfanızda paylaşabilir ve diğer sosyal medya unsurlarını kullanabilirsiniz.

 

 

 

Katılımcıların, göğüs Numarası, çip, tişört ve çantalarını alabilmeleri için Maraton Fuarı’nı mutlaka ziyaret etmeleri gerekmektedir. Maraton Fuarı haricinde başka bir yerde ve zamanda yarış malzemesi dağıtımı yapılmamaktadır. Göğüs numaranız olmadan maraton alanına girmeniz, çipiniz olmadan koşu sonucunuzu öğrenmeniz mümkün değildir.

 

 

Link paylaşılacaktır

 

 

  1. ODTÜMİST TİŞÖRTÜNÜZÜ ALIN

Farkındalık yaratmak ve etkimizi artırmak için tek tip forma ile koşuyoruz. Eğer geçen yıllardan ODTÜMİST formanız yoksa derneğimizden temin edebilirsiniz.

Her türlü sorunuzu maraton@istodtumd.org adresine yazabilir veya 0 212 274 68 60 nolu  telefondan Çiğdem Cengiz’i arayabilirsiniz.