ODTÜMİST -İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEGİ

Destek Olmak İçin

DESTEK OLMAK İSTERİM

Her yıl dünyada yüzlerce gönüllü ve sporcu STK’lara fon yaratmak için sportif etkinliklere katılıyor. 2013 yılından beri burs havuzuna katkıda bulunmak için sürdürdüğümüz İstanbul Maratonu etkinliğine siz de katılabilir ve ODTÜ’lü öğrencilere destek olabilirsiniz.
Bu etkinliğin organizasyonuna neredeyse bir önceki yılın kampanyası biter bitmez başlıyoruz. Organizasyonu yürüten Maraton Çalışma Grubumuz toplantılarını sürdürüyor. Bu gruba katılmanızı çok isteriz. Pazartesi günleri yaptığımız toplantılardan birine gelerek katkı vermeye başlayabilirsiniz.
Çalışma grubuna girmek için vaktiniz yoksa doğrudan İstanbul Maratonu etkinliğine katılabilirsiniz. Destek olmanız için aktif bir sporcu olmanız gerekmiyor, bu etkinliğe katılan bir çok arkadaşımız 10km’yi yürüyerek tamamlıyor, öncesinde ve sonrasında duyarlı dostlarına yaptığı duyurularla bağış topluyor. Tabii aramızda derece yapan, maraton koşan dostlarımız da var. Hatta uzakta yaşadığı için etkinliğe olduğu yerde (Bolivya’da, İngiltere’de, Kanada’da…) katılanların topladıkları bağış önemli bir tutar oluşturuyor.
Şimdiye kadar Maraton etkinliğine katılmamış olanların kafasındaki ilk soru maratona katılınca nasıl burs fonu yaratabileceği oluyor. Bunun yanıtı tam olarak ancak katıldıktan sonra görülebiliyor. Aslında yapılabilecekler basit. Adımları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

NASIL DESTEK OLURUM?

1. Maratona Kayıt: Burayı tıkladıktan sonra, koşacağınız kategoriyi seçin ve formu doldurunuz. Formda gireceğiniz şifreyi ödeme yapmak, ödemenizi kontrol etmek, göğüs numaranız belli olunca görmek için kullanacaksınız.
2. Ödeme: Burayı tıklayarak giriş sayfasına gelip e-posta adresinizi ve şifrenizi yazarak sisteme girebilir ve İstanbul Maratonunu seçip, kredi kartınızı girerek ödemenizi tamamlayabilirsiniz.
3. ODTÜMIST’e Bilgi: Maratona kaydınızı yaptırdıktan sonra bu linkteki soruları yanıtlayarak bizi bilgilendirmenizi rica ediyoruz. Bu şekilde biz de sizi bilgilendirebileceğiz. Geçen yıl kampanyamıza katılmış olan koşucular eğer aynı e-posta adreslerini kullanırlarsa formda daha az soru yanıtlayacaklardır.
4. Kampanya Sayfası Açma: Bağış toplayabilmek için ilgili linke tıklayarak kampanya sayfası oluşturmanız gerekmektedir. Geçen yıl koşucu listemizde yer alanlar aynı e-posta adreslerini kullanırlarsa sisteme kayıt olmalarına gerek olmadan giriş yapabileceklerdir. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız şifremi unuttum sekmesini tıklayarak ilerleyebilirsiniz. Sizlerle aşağıda geçen yıldan bir kaç örnek kampanya sayfası paylaşıyoruz. Kampanyanıza çarpıcı bir başlık koymak ve amacınızı kısa ve öz bir şekilde anlatmak bağış toplamınızı artıracaktır. Kampanya sayfalarımızı paylaşmaya hep birlikte başlayacağız.
5. Kampanyanı Paylaş: Hazırladığınız kampanya sayfasını dostlarınıza ulaştırmak için sayfanızın linkini e-posta ile gönderebilir, facebook sayfanızda paylaşabilir ve diğer sosyal medya unsurlarını kullanabilirsiniz.
6. Maraton Fuarı: Fuar 8-10 Kasım tarihleri arasında “Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi”nde (Yenikapı Miting Alanı) düzenlenecektir. Katılımcıların, göğüs Numarası, çip, tişört ve çantalarını alabilmeleri için Maraton Fuarı’nı mutlaka ziyaret etmeleri gerekmektedir. Maraton Fuarı haricinde başka bir yerde ve zamanda yarış malzemesi dağıtımı yapılmamaktadır. Göğüs numaranız olmadan maraton alanına girmeniz, çipiniz olmadan koşu sonucunuzu öğrenmeniz mümkün değildir. Malzemelerinizi, kimlik fotokopinizle bir arkadaşınız da Maraton Fuarı’ndan sizin yerinize alabilir.
7. ODTÜMİST Tişörtü: Farkındalık yaratmak ve etkimizi artırmak için tek tip forma ile koşuyoruz. Eğer geçen yıllardan ODTÜMİST formanız yoksa derneğimizden temin edebilirsiniz.

Her türlü sorunuzu maraton@istodtumd.org adresine yazabilir veya 0 212 274 68 60 telefondan Çiğdem Cengiz’i arayabilirsiniz.