ODTUMİST-İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ

Baraka Kafe

BARAKA KAFE ÇOK GÜZEL, SEN DE GELSENE!

ODTÜMİST tüm ODTÜ’lüleri ve ODTÜ dostlarını; aşkı yeniden yaşatacak, emeği yeşertecek, muhabbeti demleyecek Baraka Kafe’de buluşmaya davet ediyor.

ODTÜ’lüler iyi bilir: İlk kurulduğu zamanlarda doğru düzgün binası olmayan ODTÜ’de öğrencilere derme çatma barakalarda öğrenim verilmiştir. Kafemize de adını veren bu barakalar, o günden beri her ODTÜ’lü için umudun ve beraberliğin simgesi haline gelmiştir.

Baraka Kafe; ODTÜMİST’in yeni yerinde, Gezi Parkı’nın hemen karşısında, Cumhuriyet Apartmanı’nın 4. Katında tarihle iç içe, kuru kalabalıktan uzakta Taksim’in eski ruhunu yaşatan bir mekan. ODTÜ’lülerin ve ODTÜ dostlarının yeni buluşma mekanı.

Tarihi Cumhuriyet Apartmanı, içeri ilk adımınızı attığınız andan itibaren yüksek tavanları, işlemeli ahşap kapıları, mermer kaplamaları ile sizi zamanda kısa bir yolculuğa çıkaracak. Zincir kafelerin yapaylığından sıkılanlar için İstanbul’un tam merkezinde kolayca ulaşabilecekleri, ODTÜ’lüler ile sohbet edebilecekleri, dünyanın dört bir yanından gelen kahveleri tadabilecekleri bir kaçamak, bir sır Baraka Kafe.

Taksim Metro İstasyonu’nun Gezi Parkı çıkışından Cumhuriyet Caddesi’ne ulaştıktan sonra, Baraka Kafe’nin olduğu Cumhuriyet Apartmanı’na ulaşmak için tek yapmanız gereken karşıdan karşıya geçmek. Sabah canınız taze bir çay çektiğinde sokaktan sıcak simidinizi alıp Baraka Kafe’ye uğrayabilir, kahvenizi yudumlarken kitabınızı okuyabilir veya ODTÜ mezunlarıyla keyifli bir sohbet yapabilirsiniz.

Eğer sizin de yolunuz Taksim’e düşerse, ODTÜ’lülerin hoş sohbeti eşliğinde bir kahvemizi içmeden geçmeyin.