İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği – ODTÜMİST, İstanbul’da yaşayan ODTÜ mezunlarını aynı çatıda toplayan sivil toplum örgütüdür. Amacı, tüzüğünde yazdığı şekliyle;

Mezunlar arası işbirliği ve dayanışmayı sağlamak

Mezunların ODTÜ ile bağının sürmesine aracılık ederken aynı zamanda ODTÜ öğrencilerine katkı sunmalarını sağlamak

Mezunların sosyal, kültürel, mesleki, sanatsal, sportif ve bilimsel yaşantılarına katkıda bulunmaktır.

Siz de ODTÜMİST’e üye olarak kendinizi bu işbirliği ve dayanışma ağı içerisinde bulup, özlediğiniz ODTÜ ruhunu İstanbul’da yeniden hissedebilirsiniz. Farklı alanlarda faaliyet gösteren çok sayıdaki çalışma grubunun zengin aktiviteleri mutlaka ilginizi çekecek, bu etkinlikleri takip edebilir hatta katılımcısı olabilirsiniz. Dilerseniz bir çalışma grubunda aktif olarak okulumuzun bilimsel, sosyal ve sanatsal hayatındaki kolektif çalışma ve üretme ruhunu yeniden hissedebilir, İstanbul’da diğer ODTÜ’lülerle bir arada olmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Bütün bunların yanında, ODTÜMİST’e üye olduğunuzda, her sene yüzlerce ODTÜ öğrencisine burs veren bir yapıda olmanın ve o yapıya katkı vermenin haklı gururunu yaşayacaksınız. Burs faaliyetleri yoluyla ODTÜ ve öğrencileriyle bağınız kuvvetlenecek, eski birer öğrencisi olduğumuz okulumuzu ve öğrencilerini yalnız bırakmamanın sorumluluğunu yerine getireceksiniz.

Derneğimiz yönetim kurulu, çalışma grupları, üyeleri ve çalışanlarıyla tamamen katılımcı ve şeffaf bir örgüt yapısı sergilemektedir. Üyelerimiz, derneğimizin bütün karar aşamalarında aktif rol üstlenir, ülke ve ODTÜ gündemlerini beraber değerlendirir ve demokratik bir ortamda, ODTÜ ruhuna uygun hareket ederler.

İstanbul’da yaşayan bir ODTÜ mezunuysanız, sizi de ODTÜMİST’e üye olmaya, bu dayanışmanın ve paylaşılan güzelliklerin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

ODTÜMİST’e telefonla veya buradan çevrimiçi olarak üye olabilirsiniz.

2024 Yılı Aidat Tutarı

Giriş Ödentisi: 100 TL
Yıllık aidat: 1800 TL

Üyelik ile ilgili tüm sorularınız için bize dernek@odtumist.org adresinden ulaşabilirsiniz.

ODTÜMİST, İstanbul’da yaşayan ODTÜ mezunlarını bir araya getirerek mezunlar arasındaki dayanışmayı sağlamayı ve mezunların yaşantılarına katkıda bulunmayı amaçlar. ODTÜ Mezunlar Ailesine katılan yeni mezunlar olarak siz de ODTÜMİST’e üye olup ODTÜ ruhunu İstanbul’da da yaşamaya devam edebilirsiniz.

ODTÜMİST etkinliklerinde farklı dönem ve fakültelerden mezunlarla bir araya gelerek yeni bağlantılar edinebilir, sosyalleşebilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca derneğin farklı alanlardaki birçok çalışma grubunun aktivitelerine katılabilir ve katkı sağlayabilirsiniz.

Bütün bunların yanında, ODTÜMİST’e üye olduğunuzda, her sene yüzlerce ODTÜ öğrencisine burs veren derneğimiz katkı vermenin gururunu yaşayacaksınız. Burs faaliyetleri yoluyla ODTÜ ve öğrencileriyle bağınız kuvvetlenecek, eski birer öğrencisi olduğumuz okulumuzu ve öğrencilerini yalnız bırakmamanın sorumluluğunu yerine getireceksiniz.

Ayrıca burs çalışmaları dışında 8 yıldır ODTÜ öğrencileri ve yeni mezunları için yürütülen mentorluk programına katılarak  deneyimli mezun mentorlarımızla eşleşerek mentorluk alabilirsiniz.

Derneğimiz yönetim kurulu, çalışma grupları, üyeleri ve çalışanlarıyla tamamen katılımcı ve şeffaf bir örgüttür. Üyelerimiz, derneğimizin bütün karar aşamalarında aktif rol üstlenir, ülke ve ODTÜ gündemlerini beraber değerlendirir ve demokratik bir ortamda, ODTÜ ruhuna uygun hareket ederler.

İstanbul’da yaşayan bir ODTÜ mezunuysanız, sizi de ODTÜMİST’e üye olmaya, bu dayanışmanın ve paylaştığımız güzelliklerin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Aidatınızı buradan online olarak ödeyebilirsiniz.

Banka transferi ile ödeme yapmak için bilgilerimizi aşağıda bulabilirsiniz:

T.C. İş Bankası İstanbul Şubesi
IBAN: TR58 0006 4000 0011 2990 5795 81

Üyelik bilgilerinizi buradan çevrimiçi olarak güncelleyebilirsiniz.