Sevgili Hocalarımız,

2023-2024 Öğrenim yılında 891 öğrenciye burs vermeye devam ediyoruz. 2024- 2025 döneminde 1000 öğrenciye burs vermeyi hedefliyoruz. Bu hedefi gerçekleştirebilmemiz sizlerin düzenli burs bağışları ile yakından ilişkili. Çünkü biz bir öğrenci bursiyerimiz olduktan sonra, bursiyer olma koşullarını taşıdığı sürece mezuniyetine kadar ODTÜMİST olarak burs vermeyi sürdürüyoruz.  Bu yıl burslarımız 1800 TL, şeref burslarımız ise 2000 TL., dolayısıyla bir bursiyerin yıllık burs bedeli için sırasıyla 16.200 TL ve 18.000 TL hedeflememiz gerekiyor.

Sizlerin düzenli burs bağışlarını daha önce Baraka Dergisinde yayınlıyorduk. Baraka Dergisi web portalımıza taşındıktan sonra bağışları portalımızda görünür kılmanın yararlı olacağını düşündük. Düzenli burs bağışı yaptığınız halde adınızı aşağıdaki listede bulamazsanız, size gönderdiğimiz yayınlama iznine dönüş yaptığınızın bilgisi bizde görünmediği içindir. Hemen recep.yilmaz@odtumist.org adresine e-posta göndererek ya da + 90 545 366 4737 numarayı arayarak onayınızı iletebilirsiniz. Aynı şekilde burs tutarınızda bir değişiklik yapmak isterseniz de yine aynı adres/numaradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son olarak anısına, adına ve sınıf burslarımız hakkında bilgi vermek isteriz. Kaybettiğiniz sevdiklerinizin anısını yaşatmak için onlar adına anısına bursu başlatabileceğiniz gibi, sevdiklerinize sevgi ve saygınızı yaşarken göstermek isterseniz adına burslarıyla mükemmel bir başlangıç yapabilirsiniz.  Hemen hepimizin sınıflarının WhatsApp grupları olduğunu biliyoruz. Bu gruplar ya da toplantılarınız aracılığıyla sınıfça bir bursiyerin hayallerini gerçek kılabilir ve ODTÜ’ye vefanızı burs bağışı aracılığı ile gösterebilirsiniz.  Bu 3 bursta da en az bir bursiyerin 1 yıllık burs bedelinin karşılanmasını hedeflemeyi unutmayalım.

Şu ana kadar burs vermediniz mi? Bu zorlu yılı zorlanmadan geçirebilmeleri için hadi hemen bizimle iletişime geçin.