Bi’ Dünya ODTÜLÜ; ODTÜ’nün “dünyayı değiştirme” yaklaşımının yaşamdaki karşılıklarının ODTÜ ekosisteminde değerlendirilmesi ve geliştirilmesi için bir ortam yaratmayı hedefliyor.

Mezunlara, birikimlerini paylaşma olanağı, ilgililerin birbirini bulma ve iletişimlerini sağlama kolaylığı ve bileşenlerin dayanışma ortamını geliştirme fırsatı sağlıyor.

Bi’ Dünya ODTÜLÜ kimlerin etkinliğidir?

Bi’ Dünya ODTÜLÜ; ODTÜMİST’in eşgüdümünde küresel ölçekteki ODTÜ bileşenlerinin ortak etkinliğidir. Türkiye ve Dünyadaki ODTÜ mezunları dernekleri  (Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli, Adana, Mersin, Antalya, Gaziantep, Eskişehir, Kayseri, Denizli, Samsun, Bodrum, Kanada, Fransa) başta olmak üzere, ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği ile dünyanın değişik ülke ve kentlerinde oluşmuş ODTÜ mezunları toplulukları ve ODTÜ öğrenci      topluluklarının katkı ve destekleriyle gerçekleştirilmektedir.

Bi’ Dünya ODTÜLÜ nasıl bir ortam sunuyor?

  • Katılımcılar, kayıt oldukları tarihten başlayarak 8 Ekim 2022 gecesine  kadar Bi’ Dünya ODTÜLÜ ortamından yararlanacaklar.

  • Bi’ Dünya ODTÜLÜ ortamına girenler birbirlerini -tanımladıkları özellikler çerçevesinde- bulabilecekler: Ad soyadı, bölüm, mezuniyet yılı, yaşadığı yer, işyeri, unvanı, uzmanlık ve ilgi alanları, beklentileri.

  • 17 Mayıs’tan Ekim başına kadar, her Salı TSİ 18:40-22:30 arasında birbirleriyle 10’ar dakikalık bire bir görüşmeler yapabilecekler; gerçekleşecek güncel gündem oturumlarına katılabilecekler. Kuruluş stantlarını ziyaret edebilecekler.

  • 8 Ekim'de ise TSİ 08:40-22:30 arasında 6 paralel oturum dizisinde, 70 oturumda 150-200 konuşmacının dünyanın değiştirilmesi süreciyle ilgili deneyim ve önerilerini paylaştıkları oturumlara katılabilecekler.

  • 17 Mayıs’tan başlayarak her bir araya geldiklerinde paylaşımda bulunmayı seçmiş çeşitli kuruluşların (bölüm, şirket, dernek, topluluk vd.) sunumlarını, stantlarını izleyebilecekler.

  • 8 Ekim’de yapılacak Sınıf ve Bölüm Toplantıları ile Özel Gündemli Yuvarlak Masa toplantılarına katılabilecekler.

Bi’ Dünya ODTÜLÜ’ye kimler katılabiliyor?

Bi’ Dünya ODTÜLÜ’ye, herkes katılabiliyor; ODTÜLÜ olmak gerekmiyor. Her katılımcı; oturumları, stantları izleyebiliyor, bire bir görüşmelere katılabiliyor. Bi’ Dünya ODTÜLÜ platformunu değerlendirmek isteyen katılımcılarımızın ODTÜMİST Burs Fonuna 100 TL ve üzeri bağış yapmalarını bekliyoruz. Katılımcı kaydı için:  https://fonzip.com/odtumist/form/bi-dunya-odtulu-2022

Bi’ Dünya ODTÜLÜ oturumlarında kimler konuşmacı olabiliyor?

Konuşmacı olmak isteyen ODTÜLÜlerin verilen adresten Haziran sonuna kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor. Konuşmacı olmasını istediğiniz ODTÜLÜleri şu adresten önerebilirsiniz.

Bi’ Dünya ODTÜLÜ’de neler konuşulacak?

Konuşmacılar, “dünyayı değiştirmek” için yaptıkları, yapmaya çalıştıkları ve yapmak istedikleri her şeyi konuşabilecekler, konuşma konularını başvurularında tanımlayacaklardır.

Kuruluşların Katkıları ve Sağlayacakları Yararlar

Bi’ Dünya ODTÜLÜ 2022 etkinliğini kendileri için değerli bulan kuruluşların etkinliğin bütünü ve oturumları için sağlayacakları desteklerle etkinlik masrafları karşılanacaktır.

Bunun karşılığında, kuruluşlar tanıtımlarını yapma ve ODTÜ mezunlarıyla iletişim kurma fırsatlarını elde etmiş olacaklardır.

Etkinliğe katkıda bulunmak isteyen kuruluşlar Bi’ Dünya ODTÜLÜ 2022 Destekçi Dosyasını inceleyebilirler.

Her türlü ayrıntı için 1do@odtumist.org adresine yazabilirsiniz.

Geçmiş Etkinlikler

Bi’ Dünya ODTÜLÜ 2021

Bi’ Dünya ODTÜLÜ 2020

Bi’ Dünya ODTÜLÜ Kariyer 2021