ODTUMİST-İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ

bi’ Dünya ODTÜLÜ

Bi’ Dünya ODTÜLÜ Kariyer Buluşması 2021

20 Şubat 2021, bi’ Dünya ODTÜLÜ Kariyer Buluşması’na kayıt olmak için BURAYA tıklayınız.

Ayrıntılar için BURAYA tıklayınız.

Takvim_OYD_k

——————————————————————————————————————

 

——————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————–

Değerli ODTÜLÜ,

ODTÜlüler kariyerleri ile ilgili bilgi ve deneyimlerini paylaşmak amacı ile buluşuyor.

20.02.2021 tarihinde gerçekleştireceğimiz çevrimiçi “Bi’ Dünya ODTÜLÜ Kariyer” buluşmamızın program ve konuşmacı listesini, katılımcılarımızın talep ve önerileriyle geliştirmek istiyoruz. Bunun için 1-2 dakika zaman ayırarak anketimizi yanıtlamanız bizi çok sevindirir. Yazacağınız bilgiler, yalnızca etkinlik için konuşmacı listesi belirlemek ve size etkinlik daveti göndermek amacıyla kullanılacaktır.

Ankete katılmak için buraya tıklayınız.

Bi’ Dünya ODTÜLÜ Kariyer Linkedin sayfamıza ulaşmak için buraya tıklayınız.
Bi’ Dünya ODTÜLÜ Mezunlar Buluşması 2020

Sevgili Mezunlarımız, 

ODTÜ Mezunlarının  Bi’ Dünya ODTÜLÜ 2020 sanal buluşmasında bir araya geldi…

Biliyorsunuz, 27 Haziran’da yapılacak olan ODTÜ Mezunlar Günü; “Korona” nedeniyle, önce belirsiz bir tarihe ertelendi; 19 Haziran’da da iptal edildi. Bunun üzerine, ODTÜ Mezunları Dernekleri  27 Haziran 2020’yi tüm dünyadaki ODTÜ mezunları topluluklarıyla birlikte “bulunduğumuz yerden katılabildiğimiz bir toplantı”ya dönüştürdü. Mezunlarımızın bir girişimi olan Deal Room Platformu bu konuda güçlü bir altyapı sağlıyor. Çok sayıda sınıf toplantısına, küresel oturuma ve neredeyse sınırsız 1’e 1 görüşmeye olanak sağlayan bu platform üzerinde binlerce ODTÜ mezunu küresel ölçekte bir araya geldi.

Sınıf Toplantılarında mezunlarımız 2 ders saati süresince görüştü, özlem giderdi ve sohbet etti, bunun için toplantıya ve DealRoom’a kayıt olmaları ve 27 Haziran’da saat 17:40-19:30 ‘blok’ dersine yetişmeleri yeterli oldu… 

Sabah 8:40’tan başlayarak -sınıf toplantıları saatleri dışında- akşam 23:30’a kadar olan Oturumları ise panel, sunum ve konuşmalarla değerlendirdik. Dünyanın her tarafından, çeşitli konularda görüşlerini paylaşacak çok sayıda değerli konuşmacımız bu oturumlarda yer aldı.

1’e 1 Görüşmeler: Katılan binlerce mezun arasında birbirini tanımak isteyenler için 15 dakikalık görüşmeler; tüm mezunlarımıza ODTÜlü (b)ağlarını geliştirme fırsatı sağladı. İş, ilgi ve uzmanlık alanlarına bağlı sorgulamaların kolaylıkla yapılabildiği bu ortamdaki herkes iletişim kurmak istediği mezunlarımızdan randevu istedi, yazıştı ve belirtilen zamanda da görüştü.

 

Küresel ölçekte gerçekleştirdiğimiz bu toplantı hem buluşma hem paylaşım hem de tanışma ortamı olarak çok değerlidir. Fakat ODTÜ öğrencilerinin burs ve mentorluk programlarında kullanılacak bağışlarınızla ODTÜ’nün geleceği için yapmış olacağınız yatırım en az bunlar kadar değerli olacaktır.

Dernek ve topluluklar için aşağıdaki programda hangi oturumların sorumluluğunu kimlerle paylaşmaları gerektiği doğrultusunda bir öneri var. Bunda tabii ki ufak tefek değişiklikler olabilir; başlangıç olarak yaklaşık bir çerçeve oluşturmak için önerilmiştir.