Maraton Öncesi Kahvaltı:

05.11.2022 saat 10:00’da

Ulus ODTÜPARK’TA Maraton kardeşlerimizin de katılacağı kahvaltımıza bekliyoruz.

Maraton Günü

Maraton sabahı ve Ulaşım

42 K’lık Maraton koşusu en sağ şeritte oluşturulmuş başlangıç noktasından ve 15K’lık koşu ise sol şeritteki başlangıç noktasından start alacaktır. Start noktasında Anadolu yakasına doğru yönde yarış sonrası alabilmeniz için numaralarınıza göre tasniflendirilmiş eşya otobüsleri olacaktır. Yarış sonrası koşu numaranız ile gittiğinizde teslim alabileceksiniz. Kesinlikle güvenli bir sistemdir. Ancak yine de sizi idare edebilecek miktarda para ve bir kimlik bulundurmanıza fayda vardır.
Her iki koşu start noktalarına ulaşım aşağıdaki şekilde olacaktır.

6 Kasım sabahı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu ulaşım araçlarını, göğüs numaranızı göstererek ÜCRETSİZ kullanabilirsiniz. Marmaray hattı ücretsiz ulaşım araçları içerisinde yer ALMAMAKTADIR.

Füniküler hattı sabah saat 06.00’dan itibaren kullanılabilir.

*Taksim ve Kabataş İskelesi’nde bulunan İBB’den görevli ekipler füniküler kullanımı, yürüme yolu ve füniküler çıkışında sizlere destek olacaktır.

Eminönü ve Kabataş Vapur Seferleri Sonrası Yürüyüş  Güzergahı İçin Tıklayın

ÜSKÜDAR – BEYLERBEYİ – START ALANI ULAŞIMI 

  • Üsküdar Marmaray Durağı önünden Beylerbeyi’ne 07:00 – 08.00 saatleri aralığında ücretsiz ring seferleri düzenlenecektir.

Üsküdar ring seferlerini kullanmak isteyen sporcular,

  • Taksim’den Metro ile Yenikapı’ya gelebilir, Yenikapı’dan da Marmaray ile Üsküdar’a geçerek, Üsküdar’dan ring seferlerimizi kullanabilirler.
  •  Sultanahmet’ten tramvay kullanarak bir durak sonra Sirkeci istasyonunda inebilir ve Marmaray ile Üsküdar’a geçerek, Üsküdar’dan ring seferlerimizi kullanabilirler.
  • Ring seferleri ücretsiz, Marmaray ise ücrete tabidir

 

Maraton sabahı ODTÜMİST Buluşma Noktası:

Toplanma yeri; Avrupa-Anadolu istikametinde; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü otobüs durağından yaklaşık 400 mt (google earth’ten ölçtüğüm kadarıyla) ileride; sağdaki yeşil alan. Burada dernekten arkadaşlar ODTÜMİST yelken bayrağı ile sizleri bekliyor olacak.

 

 

 

 

 

 

 

Maraton Sonrası ODTÜMİST Buluşma Noktası:

Karaköy Vapur İskelesinin tam karşısında Afrodit Paradise Restaurant’ta Maraton sonrası balık ekmek yiyip enerjimizi toparlamak için bir arada olacağız.

Karaköy Afrodit Paradise Restaurant:

Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Rıhtım Caddesi, No 29/A, Beyoğlu, İstanbul