İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği – ODTÜMİST, İstanbul’da yaşayan ODTÜ mezunlarını aynı çatıda toplayan sivil toplum örgütüdür. Amacı, tüzüğünde yazdığı şekliyle;

  • Mezunlar arası işbirliği ve dayanışmayı sağlamak
  • Mezunların ODTÜ ile bağının sürmesine aracılık ederken aynı zamanda ODTÜ öğrencilerine katkı sunmalarını sağlamak
  • Mezunların sosyal, kültürel, mesleki, sanatsal, sportif ve bilimsel yaşantılarına katkıda bulunmaktır.

Siz de ODTÜMİST’e üye olarak kendinizi bu işbirliği ve dayanışma ağı içerisinde bulup, özlediğiniz ODTÜ ruhunu İstanbul’da yeniden hissedebilirsiniz. Farklı alanlarda faaliyet gösteren çok sayıdaki çalışma grubunun zengin aktiviteleri mutlaka ilginizi çekecek, bu etkinlikleri takip edebilir hatta katılımcısı olabilirsiniz. Dilerseniz bir çalışma grubunda aktif olarak okulumuzun bilimsel, sosyal ve sanatsal hayatındaki kolektif çalışma ve üretme ruhunu yeniden hissedebilir, İstanbul’da diğer ODTÜ’lülerle bir arada olmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Bütün bunların yanında, ODTÜMİST’e üye olduğunuzda, her sene yüzlerce ODTÜ öğrencisine burs veren bir yapıda olmanın ve o yapıya katkı vermenin haklı gururunu yaşayacaksınız. Burs faaliyetleri yoluyla ODTÜ ve öğrencileriyle bağınız kuvvetlenecek, eski birer öğrencisi olduğumuz okulumuzu ve öğrencilerini yalnız bırakmamanın sorumluluğunu yerine getireceksiniz.

Derneğimiz yönetim kurulu, çalışma grupları, üyeleri ve çalışanlarıyla tamamen katılımcı ve şeffaf bir örgüt yapısı sergilemektedir. Üyelerimiz, derneğimizin bütün karar aşamalarında aktif rol üstlenir, ülke ve ODTÜ gündemlerini beraber değerlendirir ve demokratik bir ortamda, ODTÜ ruhuna uygun hareket ederler.

İstanbul’da yaşayan bir ODTÜ mezunuysanız, sizi de ODTÜMİST’e üye olmaya, bu dayanışmanın ve paylaşılan güzelliklerin bir parçası olmaya davet ediyoruz.