ERASMUS+ ve YOUTHPASS hakkında sunum:

Projenin 6. gününde eurodeskten gelen uzmanlarla birlikte hem Erasmus+ projelerin hedeflerinden ve hem youthpass sertifikanın niteliğinden bahsettik, ayrıca projenin sonuna doğru yaklaştığımzdan dolayı grupça gerçekleşen aktiviteleri değerlendirip bu süreçte öğrendiklerimiz ve güzel anılarımızdan bahsettik

Proje kapsamında gerçekleşen sunum ve seminerlerin bilgilendirici, eğlenceli ve grup ruhunun güçlendirdiğini düşünüyorum.

 

Tema

Projenin 5. gününde Tema ile birlikte seminar gerçekleştirdik. Tema vakfının sunumunda doğanın korunması ve yaşatılmasıyla ilgili bilgiler ve bu amaç doğrultusunda Temanın çalışmaları hakkında ve bizim bireysel olarak faydalanabileceğimiz stratejilerden bahsedildi ki bunun projenin asıl amacına hizmet ettiğini ve aynı zamanda bu konu da çalışmak isteyen katılımcılara büyük katkı yaptığını düşünüyorum.

 

Katılımcılarımızın kendi ülkeleri hakkında sunumları:

Projenin 1. gününde katılımcılardan kendi ülke ve kültürleri hakkında sunum yapmalarını istedik, tabi gelmeden önce onlardan birlikte bir sunum hazırlanmalrını talep etmişttik, gerçekleşen sunumun sonucunda ilk günden beri hem kendi grupları arasında bağları daha güçlenme hemde farklı ülke ve kültürlerden bi araya gelmiş olan insanların birbirini daha yakından tanıma fırsatı sağlandı, bu etkinliğin daha eğlenceli geçmesi için her sunum sonunda soru sorma şekliyle bir takım oyunlar öngörüldü. Bizlerde Türkiye takımı olarak sunumumuzda ülkenin kültürel ve tarihsel zenginlikleri yanında proje amacının doğrutusunda türkiye ve bilhassa ankara doğal güzelliklerine ayrıca yer verdik diğer yandan sunumumuz da proje sürecinde yapılacak olan aktiviteler ve destek olan kuruluşlar hakkında da bilgi verdik.

Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. Burada yer alan içerik yazarın görüşlerini yansıtmaktadır ve bu görüşlerden Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı sorumlu tutulamaz