Çalışma Grubunun Amacı

İstanbul ODTÜ Mezunları Derneği bünyesindeki ODTÜlüleri ve ODTÜ Dostlarını spor paydası altında birleştirerek 9 yıldır düzenli olarak parçası olduğumuz İstanbul Maratonu’na katılımlarını sağlamak ve maraton sonunda açılan kampanyalarla hedeflediğimiz burs miktarlarına ulaşmak.

 

Yapılan Çalışma ve Faaliyetler

Ana maraton dışında belli dönemlerde ortak koşu etkinlikleri düzenlemek, İstanbul Maratonu için etkin kampanyaları yıl boyunca planlamak ve gerçekleştirmek, İstanbul Maratonu’na katılmak veya dönem şartlarına göre hedefimize ulaşacağımız yeni kampanyalar düzenlemek, soyal medyada yapılanları etkili olarak duyurmak.

 

Çalışma Yöntemi

Çalışma Grubu üyeleri, döneme bağlı kalarak düzenli olarak haftalık veya iki haftalık toplantılarda buluşarak o dönemin ve senenin planlarını, kararlarını saptarlar. Grup Yürütme Kurulu’nda Maraton Çalışma Grubu’ndan 3 üye yer alır ve dernekle toplantılara katılırlar.

 

Çalışma Süresi

Çalışma Grubumuz haftalık çalışmalarını, yaz aylarında iki üç haftada bir gerçekletirerek yıl boyunca düzenli olarak sürdürür.

 

Çalışma Grubu Katılımcıları

Çalışma Grubuna katılmak isteyen üyelerin spora ve İstanbul Maratonu’na ilgi duyması yeterlidir. Bir ön koşul aranmaz. Grup etkinliklerinin duyurulduğu gruba herkes üye olabilir.