ODTÜ mezunları, mezun dernekleri, üniversitemizin çeşitli birimleri ve öğrenci topluluklarıyla ODTÜ evrenindeki büyük bir kesim, daha önceki depremlerde olduğu gibi bu kez de, deprem bölgesine ve zarar görenlere yönelik çok sayıda çalışma gerçekleştirdi, gerçekleştiriyor.

Bu çalışmaların kısa dönemli yardım çalışmalarının ötesine geçerek ve uzun dönemde deprem yaralarının sarılmasını ve ülkemizin depreme dirençli hale getirilmesinde mezunlarımızın daha etkili bir biçimde yer almasını amaçlayan çalışmaları örgütlemek üzere ODTÜMİST Deprem Çalışmaları Grubu (DÇG) oluşturuldu.

DÇG, deprem bölgesinde oluşan zararların giderilmesi ve daha sonra yaşanabilecek depremlerin yaratacağı zararı engelleyebilmek için yeni projeler geliştirerek ya da yürütülen projelere güç katmaya çalışacaktır.

DÇG, böyle bir çabada yer almayı düşünen tüm mezunlarımızın proje önerilerinin görüşüldüğü, geliştirildiği ve uygulama olanaklarının desteklendiği bir platform olarak kullanılacaktır.

Grup, çalışmalarının eşgüdümünü bir Whatsapp Grubu aracılığıyla sağlamaktadır. Gruba katılmak için 0533 690 69 24 nolu telefona Ad Soyad, Bölüm, Mezuniyet Yılı bilgileri ile birlikte “Deprem Çalışmaları Grubu” notunu iletirseniz yada buradaki formu doldurursanız sizinle iletişime geçilecektir