ODTUMİST-İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ

Başkanlar

YENER AYDIN

1951 yılında Artvin Hopa’da doğdu. Liseyi Ankara Atatürk Lisesinde okudu. 1976 Yılında ODTÜ Elektronik Mühendisliğinden mezun oldu. Öğrenciliği yıllarında ODTÜ tiyatro kulübü ve THBT  etkinliklerinde yer aldı.

Devamı için tıklayınız.

MEHMET ALİ ACARTÜRK

1954 yılında Eskişehir’de doğdu. 1978 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite döneminde biri endüstriyel ilişkiler alanında işçiler ve sendikal faaliyetleri, diğeri Beykoz Deri ve Kundura  …..

Devamı için tıklayınız.

MEHMET RASGELENER

1950 yılında Ankara’da doğdu. Liseyi Ankara Atatürk Lisesinde bitirdi.  1978 yılında ODTÜ Ekonomi ve İstatistik bölümünden mezun oldu.  Yüksek lisansını Birleşik Krallık Galler Üniversitesi (UWIST) Liman ve Gemicilik ….

Devamı için tıklayınız.

A. SAVAŞ DERİNGÖL

1950 yılında İstanbul’da doğdu. 1976 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi İşletme Fakultesinde 1978’de tamamladı.

Devamı için tıklayınız.

BURCU KÜÇÜKBABACIK

1978 yılında Mersin’de doğdu. Liseyi Mersin Dumlupınar Lisesinde bitirdi. 2000 yılında ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2019 yılında Bilgi Üniversitesinde İşletme yüksek lisansını tamamladı.

Devamı için tıklayınız.

FEYZAN ALİ EFENDİOĞLU

1954 yılında Samsun’da doğdu. İlk ve orta okul yılları Muş, Bursa, Antakya ve Eskişehir de geçti Liseyi İstanbul Pertevniyal lisesinde okudu. 1978 yılında ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümünü bitirdi.

Devamı için tıklayınız.

ORHAN KURMUŞ

1946 yılında Milas’ta doğdu. Ankara Atatürk Lisesi’nden mezun oldu. 1968 yılında ODTÜ Ekonomi ve İstatististik Bölümü’nü bitirdi ve aynı yıl aynı bölümde asistan olarak çalışmaya başladı.

Devamı için tıklayınız.

 

UĞUR AYKEN

1953’de Isparta’da doğdu. İlkokulu Karaman’da, ortaokul ve liseyi Kayseri’de bitirdi. 1971 yılında ODTÜ’ye girdi, öğrenciliği döneminde ODTÜ-DER ve ODTÜ-ÖTK Yönetim Kurullarında görev aldı.

Devamı için tıklayınız.

İLHAN ÇETİNKAYA

1946 yılında Nallıhan’da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokulu Nallıhan’da, liseyi İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nde okudu. 1969 yılında ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Devamı için tıklayınız.

VASFİYE İPEKÇİ

1946 yılında Ankara’da doğdu.1965 yılında Ankara Cumhuriyet Lisesi’nden, 1970 yılında ODTÜ İdari İlimler Fakültesi (FAS) Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimleri Bölümünden mezun oldu.

Devamı için tıklayınız.

ALTAN LOSTAR

1936 yılında İzmir’de doğdu. Liseyi TED Ankara Kolejinde okudu. 1964 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. ODTÜ’de okuduğu yıllarda ODTÜ Tiyatro topluluğunda oyunculuk yaptı.

Devamı için tıklayınız.